Jaki certyfikat SSL powinieneś wybrać?

Jaki certyfikat SSL powinieneś wybrać?

Istnieje kilka klas certyfikatów SSL. O tym, który kupić, decyduje wiele czynników, m.in. cena, liczba adresów, które chcemy objąć szyfrowaniem, czy sposób oznaczenia, które informuje użytkowników o bezpieczeństwie połączenia. W Rapic DC możesz wybierać pomiędzy 4 rodzajami certyfikatów SSL. Pierwszy z nich to Domain Validation (DV). W informacji o tym certyfikacie nie jest wyświetlana nazwa Twojej firmy. Polecany dla małych sklepów internetowych, w których wykonuje się transakcje na mniejsze sumy, blogów, portali, niekomercyjnych stron internetowych.

Kolejny rodzaj to Organization Validation (OV), który zapewnia wyświetlanie danych firmy w informacji o certyfikacie. Zalecany dla sklepów internetowych, w których wykonuje się transakcje na większe kwoty, stron urzędowych i korporacyjnych. Trzeci typ, zapewniający najwyższy stopień bezpieczeństwa, to Extended Validation (EV). Stworzony dla stron, na których przesyła się wrażliwe dane, np. na stronach rządowych, bankowych, ubezpieczeniowych i finansowych.

Ostatnia klasa certyfikatów SSL to Wildcard, czyli opcja stworzona dla osób używających różnych nazw/usług w tej samej domenie. Pozwala na korzystanie z jednego certyfikatu zamiast kilku. Odpowiedni dla m.in. portali społecznościowych, aplikacji klient-serwer, małych e-sklepów, serwerów baz danych lub udostępniających pliki.

5/5 - (1 vote)