Transfer domeny – jak wygląda przeniesienie domeny?

Transfer domeny – jak wygląda przeniesienie domeny?

Transfer domeny polega na zmianie pośredniczącej w zarządzaniu domeną. Główną przyczyną, dla którego decydujemy się na ten krok, jest oszczędność – oferta u innego operatora może okazać się zdecydowanie korzystniejsza.

Również w ramach usług Rapid DC można przenieść domenę od innego rejestratora. W tym celu należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie „Domeny” w sekcji „Produkty”. Jest to usługa bezpłatna. W sytuacji, w której klient zapłacił już za okres rozliczeniowy u poprzedniego rejestratora, nie traci uiszczonej kwoty. W wyniku transferu, domena zostaje automatycznie przedłużona, zazwyczaj o kolejny rok. Dlatego nie trzeba ponosić żadnych kosztów za okres przejściowy pomiędzy wygaśnięciem starej umowy, a rozpoczęciem nowej. W jednym momencie odbywa się przeniesienie i odnowienie domeny.

Jak wygląda transfer? W Rapid DC wystarczy podać:

  • Nazwę domeny,
  • Kod AuthInfo – można uzyskać go od obecnego rejestratora domeny (zdarza się też, że jest dostępny w panelu użytkownika). Kod stanowi dowód, że jesteśmy jej posiadaczami,
  • Datę wygaśnięcia.

Wszystkie te dane należy umieścić w formularzu, który jest dostępny w linku pod przyciskiem „Transferuj domenę do Rapid DC” w sekcji „Domeny”. Informacje muszą być w 100% zgodne z tymi znajdującymi się u obecnego operatora. Po ich podaniu, klient otrzymuje od nas dokument proforma świadczący o przedłużeniu domeny na kolejny okres rozliczeniowy. Gdy zostanie on opłacony, Rapid DC zainicjuje transfer.

Właściciel domeny dostaje od nas wiadomość e-mail z prośbą o wyrażenie zgody na transfer. Przeniesienie musi zostać zatwierdzone kliknięciem w przesłany link przez osobę, do której należy domena. Czas potrzebny na przeniesienie będzie zależny od jej rodzaju, ale możemy zapewnić, że jest to proces łatwy, szybki i w pełni bezpieczny. Domena jest cały czas dostępna dla odwiedzających, transfer nie przyczynia się do jej czasowego wyłączenia z sieci.

Uwaga: Należy pamiętać, że zmiana operatora nie powoduje żadnych modyfikacji w obrębie funkcjonowania domeny. Firma rejestrująca nie może wprowadzać do niej żadnych zmian bez zlecenia abonenta.

5/5 - (1 vote)