Certyfikaty SSL

Bezpieczeństwo i zaufanie do Twojej strony dzięki certyfikatowi SSL.

Certyfikaty SSL - co to?

Certyfikaty SSL to certyfikaty bezpieczeństwa zabezpieczające transmisję poufnych danych w Internecie (login/hasło, numer karty kredytowej, imię, nazwisko) przed przechwyceniem przez nieuprawnione osoby. Jeśli przesyłasz poufne dane przez Internet, prowadzisz serwis aukcyjny lub sklep internetowy, przetwarzasz dane osobowe – certyfikat jest właśnie dla Ciebie.


Obecność certyfikatu na Twojej stronie sprawia, że zajmuje ona wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Strony zabezpieczone certyfikatem są uznawane za bezpieczne i zaufane, przez co są lepiej widoczne dla osób robiących zakupy w Internecie.


Certyfikaty SSL w Rapid DC - korzyści

Szyfrowanie danych

Bezpieczeństwo

Zaufanie

Potwierdź autentyczność strony

Dzięki certyfikatowi SSL strona zyskuje podwójną ochronę w zakresie swojej autentyczności. Certyfikat potwierdza, że strona należy do podmiotu, dla którego certyfikat został wystawiony.

Jednocześnie aktywny protokół https:// gwarantuje, że żaden z elementów strony nie został podmieniony w trakcie transmisji.


Certyfikat DV już od 55 zł netto za 1 rok Zamów
Certyfikat wildcard już od 299 zł netto za 1 rok Zamów
Certyfikat EV już od 650 zł netto za 1 rok Zamów

Certyfikaty EV SSL zapewniają największe bezpieczeństwo i umożliwiają organizacjom za pośrednictwem witryny internetowej prezentowanie odwiedzającym ich własnej zweryfikowanej tożsamości.

Certyfikaty SSL w Rapid DC – bądź widoczny w sieci

Szyfrowanie pozwala na nawiązanie bezpiecznego połączenia, o czym informuje: kłódka bezpieczeństwa, zmiana protokołu http:// na https://, zielony pasek adresu. Kolejny rodzaj oznaczenia to pieczęć bezpieczeństwa, którą można dodać na swoją stronę WWW. Po kliknięciu w pieczęć wyświetlana jest informacja potwierdzająca ważność certyfikatu.

Zabezpiecz swoich Klientów

Certyfikat SSL chroni informacje przesyłane pomiędzy osobą odwiedzającą zabezpieczoną stronę a serwerem, na którym strona się znajduje.

Zyskaj zaufanie

Strona zabezpieczona certyfikatem SSL daje Klientom pewność, że ich dane są w pełni chronione.

Bądź widoczny w Google

Google premiuje strony zabezpieczone certyfikatem SSL, algorytm wyszukiwarki automatycznie uznaje je za źródło wartościowych treści.

Najpopularniejsze certyfikaty SSL w Rapid DC:

75 zł netto
RapidSSL Standard certificate
Domain Validation
wydanie w 5 minut
zabezpiecza pojedynczą domenę
"zielona kłódka" w 99.00% przeglądarek

99 zł netto
Comodo Essential SSL
Domain Validation
wydanie w 5 minut
zabezpiecza pojedynczą domenę
"zielona kłódka" w 99.00% przeglądarek

55 zł netto
GGSSL Domain SSL Certificate
Domain Validation
wydanie w 5 minut
zabezpiecza pojedynczą domenę
"zielona kłódka" w 99.00% przeglądarek

380 zł netto
Comodo  PositiveSSL Wildcard
wildcard
wydanie w 5 minut
zabezpiecza domenę i subdomeny
"zielona kłódka" w 99.00% przeglądarek

Certyfikaty SSL dostępne w Rapid DC:

Nazwa Walidacja Typ Poziom zaufania Czas realizacji Cena netto za 1rok Cena netto za 2 lata
Comodo PositiveSSL DV pojedyncza domena 5 minut 65 zł 110 zł Zamów
Comodo  PositiveSSL Multi-Domain DV wiele domen 5 minut 230 zł 370 zł Zamów
Comodo  PositiveSSL Wildcard DV wildcard 5 minut 380 zł 680 zł Zamów
GeoTrust  QuickSSL Premium DV pojedyncza domena 8 minut 290 zł 510 zł Zamów
RapidSSL Standard DV pojedyncza domena 5 minut 75 zł 135 zł Zamów
GeoTrust  True BusinessID Wildcard OV wildcard 1-3 dni 1350 zł 2450 zł Zamów
Thawte  Web Server Certificate OV pojedyncza domena 1-3 dni 490 zł 910 zł Zamów
Comodo  EV SSL Certificate EV pojedyńcza domena 1-7 dni 950 zł 1500 zł Zamów
GeoTrust  True BusinessID SAN EV EV wiele domen 1-10 dni 1250 zł 2200 zł Zamów
Symantec  Secure Site EV EV wiele domen 1-5 dni 3300 zł 5500 zł Zamów
Comodo  PositiveSSL Multi Wildcard DV wiele domen 5 minut 970 zł 1650 zł Zamów
RapidSSL  Wildcard certificate DV wildcard 5 minut 490 zł 870 zł Zamów
GGSSL Domain SSL Certificate DV pojedyncza domena 5 minut 55 zł 95 zł Zamów
Comodo Essential SSL DV pojedyncza domena 5 minut 99 zł 175 zł Zamów
Comodo InstantSSL OV pojedyncza domena 1-3 dni 180 zł 310 zł Zamów
Comodo PositiveSSL EV EV pojedyncza domena 1-7 dni 650 zł 1050 zł Zamów
GGSSL Wildcard SSL Certificate DV wildcard 5 minut 299 zł 540 zł Zamów

Najczęściej zadawane pytania.

Aby Ci pomóc przygotowaliśmy listę najczęściej zadawanych pytań dotyczących certyfikatów SSL.

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie lub chcesz uzyskać więcej informacji na jakiś temat, skontaktuj się z nami, a z chęcią Ci pomożemy.

Zadaj pytanie
Certyfikaty SSL dzielą się na:

Domain Validation (DV) – gwarantuje bezpieczeństwo przesyłania danych. Prze wystawieniem certyfikatu domena jest elektronicznie weryfikowana. Dane abonenta są sprawdzane i porównywane z danymi w serwisie WHOIS, jednocześnie następuje test sprawdzający, czy na domenie istnieje działająca strona www.
Organization Validation (OV) - tak jak certyfikat DV gwarantuje bezpieczeństwo transmisji danych, a dodatkowo zapewnia wyświetlanie danych firmy w informacji o certyfikacie, co zwiększa wiarygodność firmy. W przypadku tego certyfikatu również są sprawdzane dane firmy i funkcjonowanie strony na domenie, ale niezbędne jest wysłanie pocztą elektroniczną, tradycyjną lub faksem dokumentu potwierdzającego dane firmy.
Extended Validation (EV) - zapewnia największe bezpieczeństwo dla użytkownika. Jest stosowany w serwisach, gdzie przesyłane są bardzo istotne dane (banki, firmy ubezpieczeniowe). Zamówienie certyfikatu EV wymaga znajomości języka angielskiego, ponieważ niezbędne jest wysłanie kompletu dokumentów w tym języku, a dodatkowo może się z nami skontaktować telefonicznie osoba odpowiadająca za certyfikację.
Wildcard – ten typ certyfikatu obejmuje ochroną nie tylko samą domenę, ale również wszystkich wchodzące w jej skład subdomeny, np.: certyfikat Wildcard wystawiony dla *.mojanazwadomeny.pl, będzie obejmował adresy: pierwsza.mojanazwadomeny.pl, druga.mojanazwadomeny.pl itd.
Poniżej klika przykładów, które pomogą wybrać odpowiedni certyfikat SSL:

Domain Validation: maly sklep internetowy, w którym transakcje są wykonywane na mniejsze sumy, niekomercyjna witryna internetowa, blog, portal, forum.
Certyfikat Organization Validation: sklep internetowy, w którym transakcje są wykonywane na większe kwoty, strona urzędu, korporacji.
Certyfikat Extended Validation: strona banku, strona rządowa, instytucja finansowa i ubezpieczeniowa.
Wildcard - strony internetowe - dedykowane portale społecznościowe, blogi, małe e-sklepy i fora internetowe, serwery pocztowe i serwery baz danych, aplikacje typu klient-serwer, komunikacja w ramach sieci intranet, zabezpieczenia serwerów udostępniających pliki (SFTP).
Wildcard jest odpowiednim wyborem dla Klientów, którzy w swojej działalności używają różnych nazw/usług w tej samej domenie. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma potrzeby zakupu wielu osobnych certyfikatów dla każdej z subdomen. Wybranie tego typu certyfikatu oznacza mniejsze koszty zabezpieczenia różnych usług oraz ułatwia zarządzanie – jeden certyfikat zamiast wielu.
Zamówienie przebiega w kilku prostych krokach:

1. Zamów certyfikat za pośrednictwem panelu Klienta.
2. Opłać zamówienie.
3. Przejdź weryfikację.
4. Odbierz certyfikat.
5. Zainstaluj certyfikat
Skontaktuj się z nami, dział techniczny pomoże Ci w instalacji.
Mail weryfikacyjny to wiadomość, którą wystawca certyfikatu przesyła na adres administracyjny podmiotu ubiegającego się o certyfikat. Zawiera on unikalny link (URL), potwierdzanie chęci zamówienia certyfikatu polega na kliknięcie w link.

Jest to najszybsza metoda uzyskania wstępnego potwierdzenia podczas tworzenia certyfikatu. Jej bezpieczeństwo opiera się na unikalności przesłanego URL oraz tym, że do administracyjnych adresów e-mail w danej domenie dostęp posiadają jedynie upoważnione osoby.

Adres administracyjny podmiotu ubiegającego się o certyfikat powinien mieć postać: admin@moja-nazwa-domeny.pl

Zrobisz to za pośrednictwem panelu Klienta, w ten sam sposób w jaki zamówiłeś po raz pierwszy certyfikat.

Certyfikat SSL – co to jest i dlaczego warto go zainstalować?

Certyfikat SSL to rodzaj autoryzacji cyfrowej, która zapewnia uwierzytelnianie witryny internetowej i umożliwia szyfrowanie połączenia. Proces uwierzytelniania przypomina zapieczętowanie listu w kopercie przed wysłaniem go pocztą. SSL (skrót od Secure Sockets Layer) jest powszechnie używany w witrynach i stronach handlu elektronicznego, które wymagają od użytkowników podania np. danych osobowych lub danych karty kredytowej. Zapewniając, że wszystkie dane przekazywane między dwiema stronami pozostają prywatne i bezpieczne, szyfrowanie SSL zapobiega kradzieży wrażliwych informacji, takich jak numery kart kredytowych, nazwiska czy adresy.

Certyfikat bezpieczeństwa SSL – szeroki wybór najlepszych rozwiązań

Certyfikaty SSL budują zaufanie użytkowników, weryfikując, czy strony internetowe są bezpieczne i legalne. Mają również wiele innych zalet. By móc w pełni z nich korzystać, wybierz bardzo szeroką ofertę Rapid DC. Znajdziesz nie tylko tani certyfikat SSL, ale także niezawodne serwery dedykowane, czy hosting dla początkujących i profesjonalistów. Zapewniamy również profesjonalne wsparcie techniczne i pomoc przy instalacji certyfikatu. Jeśli chcesz, możemy ten proces przeprowadzić za Ciebie.

Certyfikat SSL – co daje to zabezpieczenie?

Certyfikat gwarantuje bezpieczne połączenia między urządzeniami osobistymi a witrynami internetowymi. Pomaga chronić klientów przed cyfrowymi oszustami. Warto pamiętać, że nie wszystkie certyfikaty SSL są sobie równe. W ofercie Rapid DC szczegółowo opisujemy charakterystykę każdego z nich. Nasze certyfikaty bezpieczeństwa zapewniają nie tylko silne szyfrowanie. Podnoszą również zaufanie do danej witryny internetowej poprzez wyświetlanie charakterystycznej kłódki przed adresem, wyłączają komunikaty o niezabezpieczonym połączeniu i zapewniają wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania Google. SSL certyfikat powinien być elementem każdej strony internetowej, zarówno zwykłej, firmowej wizytówki z prostym formularzem kontaktowym, jak i rozbudowanego sklepu, czy portalu instytucji.

Certyfikat SSL – najtaniej czy najsolidniej?

Istnieje wiele różnych typów certyfikatów SSL. Ich rodzaje mogą zależeć np. od liczby chronionych domen lub subdomen. Podstawowe, najtańsze wersje zabezpieczają jedną domenę lub subdomenę. Certyfikaty SSL wildcard obejmuje pojedynczą domenę i nieograniczoną liczbę jej subdomen. Najsolidniejsze warianty gwarantują ochronę wielu domen. W Rapid DC doradzamy w wyborze optymalnego rozwiązania. Pomagamy nie tylko w instalacji certyfikatu, ale również rejestracji domeny. Jeśli chcesz wybrać najskuteczniejsze zabezpieczenie dla swojej witryny – zapraszamy do kontaktu.