Co to jest separacja hostingu?

Co to jest separacja hostingu?

O separacji w hostingu mówimy wtedy, gdy dochodzi do oddzielenia każdego konta, które znajduje się na jednym serwerze. Proces ten pozwala na zachowanie ich autonomiczności. Wówczas wszystkie systemy działają w ramach jednego serwera, ale nie są od siebie zależne. Taką usługę oferuje obecnie niemal każda firma hostingowa. Oczywiście mogą zdarzać się wyjątki, dlatego przy wyborze odpowiedniej oferty z pewnością warto zwrócić na to uwagę.

Separacja hostingu ma wiele zalet. Przede wszystkim gwarantuje zdecydowanie większe bezpieczeństwo. W ten sposób, w razie wystąpienia ewentualnych wirusów na stronie, nie dojdzie do ich rozprzestrzenienia się na pozostałe witryny. Taka infekcja może być spowodowana działaniami hakerów w zakresie nieaktywnych aplikacji. Może wydarzyć się w każdym z katalogów, dlatego właśnie, aby zapobiec “roznoszeniu się” problemu w obrębie całego serwera, wymagana jest separacja serwisu www. To skuteczna, sprawdzona forma ochrony.

Separacja serwisów www w praktyce. Dlaczego jest to tak ważne?

Każdy użytkownik może opublikować na jednym serwerze kilka serwisów. Jednak każda ze stron (w celu zabezpieczenia) powinna być od siebie odseparowana, czyli pliki związane z ich funkcjonowaniem muszą znaleźć się w odrębnych katalogach. Od tego momentu będą stanowić zupełnie osobne elementy, na który nie mają wpływu pozostałe katalogi gromadzące dane z innych stron. Opcja separacji może być aktywowana w edycji konfiguracji domeny. Zdarza się, że konieczne jest wyłączenie tej funkcji, np. wówczas, gdy aplikacja się aktualizuje lub zamierzamy korzystać z nowych motywów. 

5/5 - (1 vote)