Czym jest Panel Direct Admin?

Czym jest Panel Direct Admin?

Panel Direct Admin służy do łatwego, intuicyjnego zarządzania serwerem. Jest szczególnie polecany początkującym użytkownikom, ponieważ wyróżnia się wyjątkową prostotą działania. Konto Direct Admin pozwala na wykonanie najważniejszych czynności, które w innym przypadku wymagałyby obsługi systemu w trybie tekstowym. Tutaj całość opiera się na intuicyjnym panelu graficznym.

W ramach DA możemy m.in. zarządzać domenami, wykonać osobny backup, tworzyć i zarządzać bazami danych MySQL, PostgreSQL, strefami DNS, a także kreować konta pocztowe, FTP i hostingowe w serwerze. To jedno z najprostszych narzędzi do zarządzania serwerem, zaraz obok CPanel.

Kolejnym, zasługującym na uwagę udogodnieniem, jest dostępność polskiej wersji językowej w programie Direct Admin (pomoc, jak i inne elementy panelu zostały w 100% przetłumaczone). Jego pozostałe, równie istotne plusy, to: wspomniana już intuicyjność oraz łatwość użycia, przyjazny interfejs, bezpieczeństwo, a także szybkość działania. Funkcje panelu zostały wyselekcjonowane w taki sposób, aby zapewniać wyłącznie niezbędne opcje. Całość pozbawiono tym samym tych elementów, które byłyby zbyt skomplikowane lub uciążliwe. Sprawia to, że Direct Admin jest rozwiązaniem czytelnym i wyposażonym wyłącznie w potrzebne, najczęściej stosowane funkcjonalności. Daje niemal nieograniczoną swobodę, a przy tym umożliwia stopniową naukę obsługi serwera. Z tego powodu korzystają z niego użytkownicy na całym świecie. 

Logowanie Direct Admin: adres do panelu znajduje się w liście aktywacyjnym hostingu (wraz z loginem i hasłem), przycisk do DA często znajdziemy również w panelu klienta na stronie firmy hostingowej.