Jak wybrać najlepszy hosting na bloga?

Jak wybrać najlepszy hosting na bloga?

Dla bloga najlepiej wybrać hosting współdzielony, który jest tani, stabilny, a przy tym bezpieczny, jednak nie tylko rodzaj ma tutaj znaczenie. Równie ważne są parametry samego serwera, dlatego wybór odpowiedniej oferty będzie kluczowy. O ile blog nie jest specjalnie wymagający dla serwerów, to jednak należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii:

  • Pojemność – dla typowych blogów zazwyczaj wystarczy ok. 10GB, jednak dla bardziej rozbudowanych wersji, np. zawierających wiele zdjęć w wysokiej rozdzielczości czy materiały wideo, konieczny może być wybór nieco większej przestrzeni na dysku. W tym drugim wariancie warto więc upewnić się, że firma hostingowa nie narzuca problematycznych limitów, np. odnośnie do liczby plików, które można wrzucać na serwer.
  • Backup – jeżeli nie chcesz stracić całej zawartości w wyniku awarii i usterek, czy własnych, przypadkowych błędów, to regularne, dość częste wykonywanie kopii bezpieczeństwa jest pozycją obowiązkową. Dzięki temu, niezależnie od sytuacji, będziesz mógł przywrócić stabilną wersję swojej strony. Przy wyborze hostingu dobrze jest więc zwrócić uwagę na to, co ile wykonywany jest backup oraz jaki jest czas przechowywania kopii zapasowej.
  • Transfer – decyduje o stabilności strony. Jeżeli w jednym momencie witrynę ze słabym transferem będzie przeglądać bardzo duża liczba osób, mogą wystąpić problemy z jej stabilnością. Dlatego najlepszym wyjściem będzie wybór serwera działającego na szybkich dyskach SSD (jak w Rapid DC).
  • Certyfikat SSL – w obliczu obecnej polityki Google wobec certyfikatów SSL, wdrożenie go na swojej stronie okazuje się po prostu niezbędne. Celem posiadania certyfikatu jest zachowanie bezpieczeństwa danych użytkowników, dlatego jego obecność jednocześnie znacząco podniesie poziom zaufania do Twojej witryny.
  • Bazy danych – w tym miejscu znajdują się wszystkie dane Twojej strony. Dla bloga funkcjonującego w systemie WordPress, Drupal, czy Joomla! W zupełności wystarczy jedna baza danych.
  • Obsługa – bez pomocy technicznej ani rusz – także w przypadku blogów. Dobra komunikacja z firmą hostingową to podstawa w razie pytań, usterek, zróżnicowanych, ewentualnych problemów z działaniem strony. Podsumowując, oszczędź sobie nerwów i postaw na hostingodawcę z darmowym wsparciem technicznym.

Wszystkie powyższe wymagania spełnia Rapid DC – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą hostingu www.