Na co zwrócić uwagę, wybierając hosting współdzielony www?

Na co zwrócić uwagę, wybierając hosting współdzielony www?

Każdy, kto posiada swoją stronę w sieci, z pewnością wie, czym jest hosting. To usługa polegająca na udostępnianiu miejsca na pliki strony internetowej, w tym wszystkie teksty, zdjęcia i inne multimedia, które są na niej widoczne. Bez komputera podłączonego do internetu, czyli serwera, strona nie może działać. Hosting to po prostu udostępnienie zaplecza w postaci miejsca na serwerze. Jednym z najpopularniejszych rodzajów hostingu jest hosting współdzielony. Czym jest hosting współdzielony i na co zwrócić uwagę, wybierając taką usługę? Oto co warto wiedzieć.

Hosting współdzielony, czyli opcja idealna na początek

Hosting współdzielony przeważnie jest polecany niewielkim firmom i początkującym blogerom. To niedrogie rozwiązanie, które nie wymaga wiedzy z zakresu administracji serwerami i bieżącego wsparcia specjalistów. Hosting współdzielony oprócz tego, że nie stwarza problemów, jest też rozwiązaniem bezpiecznym. Wszystko to sprawia, że należy do najpopularniejszych rodzajów usług hostingowych.

Czym charakteryzuje się ten rodzaj hostingu? Hosting współdzielony działa w oparciu o prostą zasadę: klienci otrzymują dostęp do serwera, na którym jednocześnie działa kilka różnych stron. Za administrację serwerem odpowiada firma hostingowa, biorąc pełną odpowiedzialność za jego funkcjonowanie. W ten sposób właściciel strony, który wybiera hosting współdzielony, nie musi martwić się o jego utrzymanie. To wygodny i bezpieczny hosting www, idealny dla osób zaczynających swoją działalność w internecie, ale też dla mniejszych firm i blogów tematycznych. Wadą tego rozwiązania są ograniczone zasoby. Większe firmy i portale muszą rozglądać się za dedykowanymi serwerami, przygotowanymi na duże obciążenia.

Hosting współdzielony? Zanim wybierzesz, dobrze się zastanów

Hosting współdzielony nieprzypadkowo cieszy się dużą popularnością. Istnieje wiele firm hostingowych, które mają go w ofercie, nie wszędzie jednak proponowane warunki są równie korzystne. Jednym z kluczowych aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając hosting współdzielony, jest pojemność serwera. Inne potrzeby będzie miał niewielki blog, a inne firma, która planuje na swoje stronie pochwalić się szerokim wachlarzem usług, a do tego bogatym portfolio w formie multimediów. Kolejną kwestią jest dostępne łącze. Łącze musi być dostosowane do prognozowanego ruchu na stronie. Nie bez znaczenia są też zabezpieczenia, w tym zabezpieczenie przed atakami DDoS, a także wsparcie techniczne. Dział techniczny firmy oferującej hosting współdzielony musi być dostępny 24/7 i w razie potrzeby reagować na wszelkie awarie lub inne problemy klientów.

Szukasz skrojonego na miarę hostingu współdzielonego? Warto postawić na Rapid DC. Rozbudowane zaplecze techniczne, profesjonalny zespół i fachowe podejście do obsługi klienta – wszystko to sprawia, że oferta Rapid DC wyróżnia się jakością. W przypadku hostingu warto postawić na sprawdzoną firmę!

5/5 - (1 vote)