Najważniejsze cechy serwerów VPS

Najważniejsze cechy serwerów VPS

Serwer VPS, czyli serwer zwirtualizowany, to przestrzeń, gdzie przechowywane są pliki strony internetowych, które są wyświetlane odwiedzającym ją użytkownikom. Można porównać go do hostingu współdzielonego, przy czym serwer vps odznacza się lepszymi parametrami. Posiada mniej ograniczeń związanych z pamięcią, które w bezpośredni sposób przekładają się na możliwości, jakie oferuje. Oto najważniejsze cechy serwerów VPS.

Serwer VPS, czyli serwer zwirtualizowany

Gdy hosting współdzielony okazuje się niewystarczający, konieczne staje się znalezienie innego rozwiązania. Najbardziej rozbudowane strony najczęściej działają w oparciu o serwery dedykowane. To serwery na wyłączność. Dzierżawiąc serwer dedykowany, można mieć pewność, że nikt oprócz nas nie ma do niego dostępu.

Serwer VPS (ang. Virtual Private Server) to rozwiązanie pośrednie pomiędzy hostingiem współdzielonym a serwerami dedykowanymi. Serwery VPS powstają wskutek podziału przestrzeni serwerów dedykowanych. Są to serwery prywatne. Oznacza to, że dostęp do systemu takiego serwera ma wyłącznie jego użytkownik. Nie widzi on przy tym innych serwerów VPS, które działają na tym samym urządzeniu.

Co oferuje serwer VPS?

Serwer VPS ma wiele zalet. Jest wydajny, bezpieczny i konfigurowalny, co oznacza, że można idealnie dopasować go do swoich potrzeb. Serwer VPS doskonale sprawdza się jako hosting www dla sklepów internetowych, blogów, średniej wielkości portali itp. Można też wykorzystać go jako backup danych.

Serwer VPS jest tańszym i mniej wymagającym rozwiązaniem niż serwer dedykowany. Daje przy tym duże możliwości. Chodzi m.in. o pełną kontrolę nad aplikacjami i zasobami serwera. W przeciwieństwie do hostingu współdzielonego nie występują tu bowiem ograniczenia uprawnień użytkownika. To duża zaleta dla bardziej wymagających klientów.

Szukasz sprawdzonego serwera VPS? Jeśli zależy Ci na sprawnym działaniu, bezpieczeństwie i fachowej pomocy, dobrym wyborem jest Rapid DC. Serwer VPS w RAPID DC nastawiony jest zarówno na bezpieczeństwo, jak i na wydajność, którą gwarantują szybko działające dyski SSD klasy Enterprise. Z Rapid DC wybierzesz serwer skrojony na miarę swoich potrzeb!

5/5 - (3 votes)