Transfer domeny – jak zrobić i z czym się wiąże?

Transfer domeny – jak zrobić i z czym się wiąże?

Transfer domeny to nic innego jak przeniesienie domeny do innego rejestratora. To nic skomplikowanego, a głównym powodem, który najczęściej skłania do transferu domeny, jest oszczędność. Jeśli uważasz, że przepłacasz każdorazowo, gdy odnawiasz domenę, lub po prostu chcesz mieć wszystkie usługi w jednym miejscu, warto rozważyć transfer domeny. Jak go zrobić i z czym się wiąże?

Transfer domeny? To nic skomplikowanego!

Transfer domeny nie wymaga żadnej tajemnej wiedzy. Jeśli chcesz przetransferować domenę do Rapid DC, wszystko, co musisz zrobić, to wypełnienie formularza znajdującego się na podstronie „Domeny” w sekcji „Produkty”. Resztą zajmie się zespół Rapid DC. Usługa jest w pełni bezpłatna. Co ważne, jeśli okres rozliczeniowy został już opłacony u poprzedniego rejestratora domeny, klient nie traci uiszczonej wcześniej kwoty. Transfer domeny skutkuje jej automatycznym przedłużeniem (zazwyczaj o rok). Za okres przejściowy pomiędzy wygaśnięciem starej umowy a rozpoczęciem nowej nie ponosi się żadnych kosztów.

Z czym wiąże się transfer domeny?

Wiele spośród osób rozważających transfer domeny obawia się, że będzie to miało niekorzystny wpływ na stronę. Zupełnie niepotrzebnie. Zmiana operatora nie wiąże się z żadnymi zmianami w obrębie funkcjonowania domeny. Bez wyraźnej zgody klienta nie mogą zostać wprowadzone żadne modyfikacje. Transfer domeny nie skutkuje zatem zmianami w funkcjonowaniu strony (np. wolniejszym ładowaniem), w żaden sposób nie przekłada się też na jej pozycje w wyszukiwarkach.

Transfer domeny w Rapid DC – jak przebiega?

Aby dokonać transferu domeny do Rapid DC, trzeba przygotować nazwę domeny, a także kod AutoInfo. Można uzyskać go od obecnego rejestratora domeny lub – jeśli jest taka możliwość – sprawdzić w panelu użytkownika. Kot poświadcza, że jesteśmy właścicielami domeny. To prawie wszystko. Musimy jeszcze wiedzieć, kiedy dokładnie wygasa ważność rejestracji domeny.

Co dalej? Wszystkie powyższe dane musimy umieścić w formularzu, o którym wspomnieliśmy na początku (Produkty » Domeny » Transferuj domenę do Rapid DC). Kiedy już podasz informacje, otrzymasz dokument proforma o przedłużeniu domeny na kolejny okres rozliczeniowy. Transfer domeny rozpocznie się po dokonaniu zapłaty. W międzyczasie właściciel domeny otrzymuje wiadomość e-mail z prośbą o wyrażenie zgody na transfer. Zatwierdzenie odbywa się poprzez kliknięcie w przesłany link. Cały proces nie trwa długo. Strona cały czas będzie dostępna dla odwiedzających. Transfer domeny nie oznacza jej czasowego wyłączenia!

5/5 - (2 votes)