Jakie znaczenie ma automatyczny backup hostingu?

Jakie znaczenie ma automatyczny backup hostingu?

Backup hostingu, czyli wykonywanie kopii zapasowych, to działanie, którego celem jest stworzenie zasobów umożliwiających przywrócenie utraconych danych lub nawet całej strony www. Wiele osób nie zwraca na to uwagi, wybierając usługę hostingowych. Błąd. Jeśli nie wiesz jeszcze, dlaczego backup hostingu jest tak ważny, zapraszamy do lektury wpisu.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Kiedy nasza strona działa prawidłowo, pojawia się w nas przeświadczenie, że nie musimy nic robić. Niestety, nigdy tak nie jest. Nawet jeśli posiadamy niewielką stronę działającą w oparciu o WordPressa, musimy pamiętać, by na bieżąco aktualizować zarówno samego WordPressa, jak i wszystkie zainstalowane pluginy. Gdy nie robimy tego regularnie, narażamy naszą stronę na atak. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że brak aktualizacji narzędzi, z jakich korzysta strona, to furtka zostawiona hakerom. Badania nie pozostawiają wątpliwości: większość właścicieli stron nie aktualizuje regularnie ich zaplecza. W efekcie ataki hakerskie to codzienność.

Co kiedy padniemy ofiarą ataku hakerskiego? Często okazuje się, że przywrócenie niezainfekowanej wersji strony z backupu to jedyny ratunek. No dobrze, ale czy kopia zapasowa jest dostępna? W takich momentach to pytanie za sto punktów. Warto weryfikować, czy i jaki backup hostingu oferuje firma, z którą podpisujemy umowę. Chodzi o sam fakt wykonywania kopii zapasowych, ale tez o czas, ile taki kopie są przechowywane przez usługodawcę.

Kiedy jeszcze przyda Ci się backup hostingu?

Zdarza się, że sami wykonujemy prace na stronie, niekoniecznie będąc profesjonalnymi web developerami. Podejmując takie działania na własną rękę, może się tak zdarzyć, że nieumyślnie skasujemy newralgiczny plik strony lub nadpiszemy go w taki sposób, że strona przestanie działać. Czasem nie musi być w tym naszej ingerencji – taki plik może nadpisać np. nowo zainstalowanie oprogramowanie. Wtedy również backup hostingu okazuje się nieoceniony. Mogą nam się przytrafić także inne, losowe wypadki, które będą wymagały przywrócenia kopi zapasowej, a wtedy dobrze, by taka istniała.

Szukasz hostingu, gdzie pewny backup hostingu to standard? Jeśli tak – koniecznie sprawdź ofertę Rapid DC. Nasi klienci zawsze mają dostęp do kopii zapasowych. Robimy wszystko, by oszczędzić im stresu w przypadku awarii strony. Dołącz do nas i przenieś swoją stronę do Rapid DC!

5/5 - (2 votes)