Uruchomienie strony www krok po kroku

Uruchomienie strony www krok po kroku

Liczba stron internetowych systematycznie rośnie. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Wielu przedsiębiorców przenosi swój biznes do sieci, dzięki czemu mogą nie tylko znacząco obniżyć koszty, ale przede wszystkim mają szansę dotrzeć do znacznie większej grupy potencjalnych klientów. Ponadto część początkujących przedsiębiorców opiera swój system sprzedaży wyłącznie na sprzedaży internetowej. Dużą popularnością cieszą się także blogi, na łamach których internauci opisują m.in. swój styl życia, swoje pasje, podróże itp. Stworzenie strony internetowej od podstaw, a następnie jej wdrożenie nie jest bardzo skomplikowane, dlatego wiele osób podejmuje się tego samodzielnie. Pierwszym krokiem jest kupno domeny i hostingu. Nazwa strony www jest niezwykle ważna, dlatego warto poświęcić dłuższą chwilę na wybór odpowiedniego nazewnictwa. Jeżeli treści na stronie internetowej będą kierowane wyłącznie na rynek krajowy, wówczas najczęściej wybieranym rozszerzeniem jest .pl. Warto jednak zaznaczyć, że inne rozszerzenia również zyskują dużą popularność.

Projekt strony internetowej

Kolejny krok to projekt. To, jak będzie wyglądać nasza strona www, ma duży wpływ na jej odbiór. Obecnie stawia się na minimalizm, prostotę i przede wszystkim przejrzystość. Użytkownicy, którzy odwiedzą naszą stronę, powinni znaleźć w krótkim czasie dokładnie to, czego szukają. W innym wypadku istnieje duże ryzyko przerwania sesji. W sklepach internetowych można znaleźć setki, a nawet tysiące gotowych szablonów. Część z nich jest całkowicie bezpłatna, jednak należy wspomnieć, że są to najmniej rozbudowane wersje. Co to oznacza w praktyce? Bardzo ograniczone możliwości edycji. Praktycznie każda strona www z czasem ulega rozbudowie, dlatego wybór prostych szablonów nie zawsze jest trafionym pomysłem.

Certyfikat SSL, czyli bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Następny krok to zabezpieczenia. Świadomość internautów dotycząca bezpieczeństwa ich danych jest bardzo duża, dlatego zakup certyfikatu SSL warto traktować jako inwestycję. Otwieranie nowego sklepu internetowego lub innej platformy bez zabezpieczeń w obecnych czasach mija się z celem.

Kolejny krok, czyli CMS

Osoby początkujące powinny wybierać systemy charakteryzujące się prostym i intuicyjnym działaniem. Ponadto istotna jest szeroka możliwość rozbudowy i duża liczba motywów. Nie bez znaczenia są także częste aktualizacje systemu. Choć teoretycznie CMS nie jest niezbędny do funkcjonowania strony, to jednak w praktyce znacząco ułatwia i przede wszystkim przyśpiesza zarządzanie. Warto od początku funkcjonowania strony wykorzystywać i uczyć się wybranego systemu CMS.

5/5 - (1 vote)