Pamiętaj o przedłużeniu domeny – konsekwencje zapominalstwa

Pamiętaj o przedłużeniu domeny – konsekwencje zapominalstwa

Wykupienie domeny wiąże się z opłatą abonamentową. Jej wysokość zależy od kilku czynników, m.in. takich jak rozszerzenie i popularność nazwy. W większości przypadków uiszcza się opłatę z góry na 12 miesięcy. Po tym okresie wiele osób zapomina o konieczności ponownego wykonania przelewu, zwłaszcza w przypadku, gdy nie było żadnych problemów z użytkowaniem. Przedłużenie domeny w odpowiednim czasie daje gwarancję, że strona będzie prawidłowo i stabilnie działać przez kolejny okres, np. 12 miesięcy. Choć użytkownicy otrzymują powiadomienia o zbliżającym się terminie zapłaty, to nie zawsze jest ona uiszczana. W takiej sytuacji może nastąpić utrata domeny, jednak na szczęście nie dzieje się tak od razu.

Dlaczego warto terminowo opłacać domenę

W wielu przypadkach nieopłacenie domeny w odpowiednim terminie wynika z zapominalstwa. Wielu początkujących przedsiębiorców cierpi na chroniczny brak czasu, dlatego takie kwestie jak przedłużenie domeny często bywają odsunięte na drugi plan. Jest to podstawowy błąd, zwłaszcza w przypadku osób, które opierają swój biznes o sprzedaż internetową. Jakie są pierwsze skutki nieuiszczenia opłaty? Przede wszystkim jest to niedostępność strony. W obecnych czasach może wiązać się ona z utratą zaufania klientów, zwłaszcza jeżeli dotyczy sklepu internetowego. Gdy okaże się, że termin uiszczenia opłaty minął kilka dni temu, to nie powinno być problemu z przywróceniem domeny. W takiej sytuacji należy jak najszybciej skonsultować się z usługodawcą i wykonać przelew. Aby przyspieszyć cały proces, warto dodatkowo przesłać potwierdzenie przelewu osobie, która zajmuje się tą sprawą. Po krótkim czasie nasza domena powinna znów prawidłowo funkcjonować.

Nieopłacenie domeny w terminie – dodatkowe informacje

W przypadku gdy domena nie została opłacona przez kilkanaście dni, wówczas firma rejestrująca nie zawsze ma możliwość jej przywrócenia. Warto pamiętać, że tak zwany okres kwarantanny trwa 15 dni. Po tym czasie może nastąpić przejęcie domeny. Jest to najgorszy scenariusz zarówno dla przedsiębiorców, blogerów, jak i innych osób, które zainwestowały dużo czasu i środków w rozwój strony www. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto ustawić przypomnienie w telefonie, komputerze i zapisać datę w kalendarzu.

5/5 - (2 votes)