Powierz swoje dane niezawodnemu centrum danych

Powierz swoje dane niezawodnemu centrum danych

W obecnych czasach swobodny dostęp do informacji niezwykle często bywa kluczową kwestią przyczyniającą się do osiągnięcia sukcesu praktycznie w każdej branży. Nie bez powodu w języku potocznym przyjęło się określenie „wiedza to władza”. Bez względu na wielkość przedsiębiorstwa, należy zadbać o skuteczne zabezpieczenie newralgicznych informacji. Profesjonalne centrum danych, którego sercem jest serwerownia, gwarantuje nie tylko stały i niezakłócony dostęp do zasobów, ale przede wszystkim szereg zabezpieczeń chroniących nasze dane.

Profesjonalne centrum danych

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia centrum danych są tak zwane systemy awaryjne. Ich zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa i stałego dostępu do informacji w każdej sytuacji. Systemy redundantnego zasilania są nieodzownym elementem profesjonalnego centrum danych. W przypadku gdy jeden system zasilania zostanie odcięty od prądu, wówczas drugi natychmiast się włącza, zapewniając nieprzerwaną pracę serwerowni. Te systemy są wspomagane m.in. przez UPS-y, a także wydajne i niezawodne agregaty prądotwórcze. Cała infrastruktura sprawia, że nawet w przypadku dłuższych przerw w dostawie zasilania serwerownia będzie funkcjonować bez zakłóceń. Własne Data Center gwarantuje bezpieczeństwo i stabilne działanie. Ponadto w razie jakichkolwiek problemów, użytkownik może liczyć na pełne wsparcie doświadczonych ekspertów.

Co jeszcze warto wiedzieć o zabezpieczeniach

Nowoczesne centrum danych dysponuje niezwykle rozbudowanym systemem firewall, czyli zaporą sieciową, która dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo danych. Ponadto serwerownia jest monitorowana przez 24 godziny na dobę, dzięki czemu wszystkie ewentualne problemy są natychmiast rozwiązywane. W centrum danych regularnie wykonuje się kopie zapasowe, które są kluczowe dla stabilnego funkcjonowania wielu firm. Każde profesjonalne centrum danych eliminuje ze swojego systemu pojedyncze elementy, których awaria uniemożliwiłaby działanie całej serwerowni. Działania prewencyjne ograniczają ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji do minimum.

Stabilna temperatura to podstawa

Aby wszystkie urządzenia znajdujące się w serwerowni działały prawidłowo, niezwykle ważna jest odpowiednia temperatura powietrza. W centrum danych pracują wydajne klimatyzatory, których zadaniem jest stałe schładzanie powietrza, m.in. w serwerowni. Prawidłowo działająca klimatyzacja wpływa również na poziom wilgotności. Wszystkie te czynniki wpływają nie tylko na żywotność serwerów, ale także na ich prędkość działania, dlatego warunki panujące w serwerowni są permanentnie monitorowane.

5/5 - (3 votes)