Administracja serwerami – na czym to polega?

Administracja serwerami – na czym to polega?

Administracja serwerami to zestaw skomplikowanych procesów, które bez wątpienia wymagają dużej wiedzy z zakresu IT. Jej celem jest opieka nad infrastrukturą serwerową, czyli monitorowaniem jej działania oraz konfigurowaniem parametrów zgodnie z wymaganiami i potrzebami konkretnego użytkownika. Co więcej, inny sposób administrowania wdraża się w przypadku zwykłej strony internetowej, a jeszcze inny dla portalu czy sklepu internetowego. W związku z tym, warto zwrócić uwagę na możliwość skorzystania z usługi administrowania serwerami już na samym początku poszukiwań dobrej firmy hostingowej.

Wiele osób wybiera właśnie takie rozwiązanie ze względu na to, że po prostu mało kto decyduje się na zatrudnienie administratora „na pełny etat”. Zamiast tego, wybiera się firmę hostingową, która poza dobrymi warunkami oferuje jednocześnie atrakcyjne cenowo pakiety administracyjne. Przykładowo, w ramach pakietów serwisowych w Rapid DC można skorzystać z całego szeregu usług, m.in. instalacji serwera WWW, FTP, czy instalacji panelu administracyjnego, migracji kont pocztowych, importu lub eksportu bazy danych, podstawowego audytu bezpieczeństwa serwera, konfiguracji backupu z ustaleniem polityki, oraz odzyskiwania danych z kopii bezpieczeństwa.

Dlaczego usługi administracyjne Rapid DC to najlepsze wyjście?

Ponieważ pozwala na dużą oszczędność czasu i pieniędzy. W ramach naszej oferty zyskujesz pewność, że serwer znajduje się pod opieką profesjonalistów. Możesz rozliczać się w modelu miesięcznego abonamentu, w ramach którego zyskujesz m.in. gwarantowany czas reakcji na występujące awarie, możliwość zarządzania stroną w Direct Adminie, bieżący monitoring naszych administratorów, oraz przestrzeń na tworzenie kopii zapasowych. Do wyboru są również usługi jednorazowe, dzięki którym każdy klient mający problem z konkretną czynnością w ramach serwera może skorzystać z naszej pomocy. W zakres takich usług wchodzą m.in. instalacja certyfikatu SSL, poprawa poziomu bezpieczeństwa serwera, czy przeniesienie danych.

Pamiętaj, że administrowanie serwerami wymaga doświadczenia i wiedzy, dlatego zasięgnięcie pomocy specjalistów to standardowa i często stosowana praktyka. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twój serwer będzie działać dokładnie tak, jak powinien, gwarantując najwyższą wydajność, wygodę użytkowania i optymalizację pod konkretną witrynę. 

5/5 - (1 vote)