Czy transfer domeny jest skomplikowanym procesem?

Czy transfer domeny jest skomplikowanym procesem?

Absolutnie nie! Wbrew pozorom, jest to wyjątkowo prosty i – w przypadku naszej oferty – całkowicie darmowy. Transfer domeny polega na zmianie firmy obsługującej konkretną domenę od strony technicznej i finansowej. Głównym powodem, dla którego Klienci decydują się na przeniesienie domeny właśnie do naszej firmy jest chęć zoptymalizowania kosztów prowadzenia strony. Ze względu na fakt, że zapewniamy bardzo korzystne warunki cenowe i darmowy transfer, jest to usługa, którą realizujemy wyjątkowo często.

Jak przebiega transfer domeny na Rapid DC za pomocą formularza dostępnego na naszej stronie:

1.   Podajesz nam nazwę domeny oraz kod AuthInfo, który powinieneś otrzymać od swojego rejestratora nazwy domeny (jest to jego obowiązek), a także datę jej wygaśnięcia.

2.   Otrzymujesz od nas dokument proforma informujący o przedłużeniu domeny na kolejny okres rozliczeniowy.

3.   Opłacasz ten okres, a my inicjujemy transfer.

4.   Na podany, działający adres e-mail otrzymujesz wiadomość z linkiem potwierdzającym chęć przeniesienia domeny (musi go kliknąć jej właściciel).

5.   Pamiętaj, że dane, które podałeś dotychczasowemu operatorowi powinny być zgodne z tymi, które podajesz nam podczas rejestracji konta.

I gotowe! Proces przebiega szybko, zdalnie i bezkosztowo. 

Koszty transferu domeny do innego operatora

Jak już wspomnieliśmy, przeniesienie domeny w przypadku naszej oferty jest w 100% bezpłatne. Wiele osób obawia się jednak, że w momencie transferu utracą okres, który opłacili u poprzedniego rejestratora domeny. Niepotrzebnie – w przypadku Rapid DC po dokonaniu transferu po prostu przedłuża się on o kolejny, pełny okres rozliczeniowy. Klient otrzymuje od nas dokument proforma i nie traci opłaty, którą wcześniej uregulował u poprzedniego operatora.

Podsumowując, transfer domeny to prosty, nieskomplikowany proces, który może być wyjątkowo korzystny ze względu na możliwość optymalizacji kosztów. Klienci podejmują ten krok wtedy, gdy utrzymanie domeny u innego operatora okazuje się zbyt kosztowne, przez co zwyczajnie przestaje się opłacać. Warto zaznaczyć, że przeniesienie nie spowoduje problemów, czy przerw w funkcjonowaniu strony. Witryna oraz poczta będą działać bez problemu również podczas transferowania. Proces ten nie niesie ze sobą żadnych szkód i komplikacji dla Klienta.