Jak wybrać hosting współdzielony?

Jak wybrać hosting współdzielony?

Hosting współdzielony jest bardzo tanim rozwiązaniem, dlatego tak chętnie korzystają z niego właściciele prostych stron internetowych, blogów i witryn zawierających portfolio czy wizytówkę. W tym przypadku zasoby serwera są dzielone przez wielu klientów posiadających witryny www. Można porównać to do mieszkania w bloku ze współlokatorami, z których każdy ma swoje, odrębne lokum, ale wszyscy zamieszkują jeden budynek. Podsumowując, w hostingu współdzielonym pojedynczy, fizyczny serwer może pomieścić konkretną liczbę witryn www, FTP, oraz skrzynek pocztowych. Taki rodzaj hostingu to idealna opcja dla:

  • Małych firm,
  • Blogów,
  • Niewielkich e-sklepów,
  • Wizytówek,
  • Początkujących użytkowników.

Podsumowując, sprawdzi się on w przypadku tych stron, które nie mają zbyt dużych zasobów. Największe zalety tego typu hostingu to oczywiście niska cena oraz łatwa konfiguracja – do obsługi wystarczy nam zaledwie podstawowa wiedza. Do najczęściej wymienianych wad można zaliczyć ograniczone zasoby, stosunkowo niską wydajność porównaniu z innymi opcjami (ze względu na obecność innych stron www na tym samym serwerze), konieczność współdzielenia IP, brak zaawansowanych opcji konfigurowania, oraz  potencjalnie mniejsze bezpieczeństwo. Jednak w kwestii minusów, duże znaczenie będzie miał tak naprawdę wybór odpowiedniej oferty.

Jak wybrać hosting współdzielony, żeby nie żałować?

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione cechy, należy położyć duży nacisk na wydajność i bezpieczeństwo. Konieczny będzie również dostęp do bezpłatnego wsparcia technicznego 24/7 w razie wystąpienia awarii. Ma to ogromne znaczenie dla osób, które korzystają z hostingu współdzielonego i samodzielnie zarządzają swoją stroną. W przypadku problemów. Pomoc specjalistów niejednokrotnie okazuje się po prostu konieczna. W końcu jej brak może generować duże straty dla małego biznesu. Bardzo ważna jest również obsługa najnowszej wersji PHP (7.0, 7.1, 7.2 – szybsze od starszych wersji), transfer bez limitu, a także możliwość dostosowywania parametrów, gdy strona będzie się rozwijać. Oczywiście równie istotne jest odpowiednio częste wykonywanie kopii bezpieczeństwa i zabezpieczenie serwera przed wirusami.

Wszystkie te wymagania spełnia hosting współdzielony w Rapid DC. Oferujemy backup do trzech dni wstecz oraz najnowsze wersje PHP. Uptime, czyli zapewniana szybkość usługi wynosi u nas aż 99,9%. Maksymalnie dbamy o bezpieczeństwo naszych serwerów i korzystamy z bardzo szybkich dysków SSD, które gwarantują jak najwyższą wydajność. W cenie hostingu klient otrzymuje certyfikat SSL Let’s encrypt w pakiecie. Co więcej, proponujemy aż 4 zoptymalizowane pakiety hostingowe, dostosowane do zróżnicowanych potrzeb naszych użytkowników. W ramach oferty Rapid DC każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno właściciele małych, jednoosobowych firm, blogów, jak i rozwijających się sklepów internetowych.