Dlaczego hosting nie powinien limitować Twojej strony internetowej?

Dlaczego hosting nie powinien limitować Twojej strony internetowej?

Strona internetowa to podstawa działalności wielu osób. Niezależnie czy chcesz sprzedajesz w sieci swoje produkty, czy dzielisz się przemyśleniami, prowadząc blog, nic nie powinno ograniczać Twojego rozwoju. Warto o tym pamiętać, kiedy wybiera się hosting. Duży dysk, wysoki limit transferu lub nielimitowany – to jedne z kilku kluczowych aspektów, na jakie powinno się zwracać uwagę. Dlaczego hosting nie powinien limitować Twojej strony internetowej? Jest wiele powodów, a najważniejsze postaramy się przedstawić w tym wpisie.

Limit transferu? Lepiej, by nie był zbyt niski

Prowadzisz własny sklep w internecie? Cokolwiek sprzedajesz, Twój sklep powinien być zawsze dostępny dla użytkowników. To proste: gdy strona sklepu nie działa, nie zarabiasz. Może się tak zdarzyć, że awarię sklepu spowodują klienci, np. chcąc skorzystać z promocji, o której właśnie dowiedzieli się z Facebooka. Gdy wiele osób na raz będzie chciało dostać się na Twoją stronę, a limit transferu, jaki posiadasz w ramach umowy hostingowej, jest stosunkowo niski, strona może przestać działać, klienci natomiast zobaczą „Błąd 503”. Widząc taki komunikat, wielu z nich ponownie nie odwiedzi Twojego sklepu, uznając go za nieprofesjonalny. Jak zabezpieczyć się przed takim scenariuszem? Najlepiej stawiając na wysoki limit transferu lub nielimitowany.

Duży dysk

Dobrze jest posiadać hosting, który nie ogranicza. Czasem limitem okazuje się pojemność naszego konta. Wiąże się ona z tym, jaką ilość danych możemy na nim przechowywać. Instalacja WordPressa czy WooCommerce nie jest wielkim obciążeniem. Jeśli jednak posiadamy sklep i chcemy mieć bogaty asortyment, najprawdopodobniej nasz serwer będzie musiał pomieścić pokaźną liczbę zdjęć. Wtedy niezbędny okazuje się duży dysk. Dotyczy to również osób, które prowadzą blogi z layoutem wymagającym dużych zdjęć. Przy większej częstotliwości publikacji może stać się tak, że dostępna przestrzeń dyskowa będzie niewystarczająca. Warto się przed tym uchronić i od razu postawić na odpowiednio duży dysk.

Wysokie SLA

SLA (ang. service level agreement) określa gwarantowany poziom świadczonych usług. Składają się na niego określone parametry serwera, czas reakcji, gwarancje usunięcia ewentualnych usterek itp. SLA od strony usługodawcy wymaga większego zaplecza, ale jeśli usługa uwzględnia wysokie SLA, dla usługobiorcy oznacza to dużo mniejsze prawdopodobieństwo awarii.

Szukasz hostingu z wysokim SLA, który nie będzie limitował Twojej strony www? Postaw na Rapid DC. Elastyczna oferta, doskonałą obsługa klienta i SLA na poziomie 99,9 proc. – warto zaufać profesjonalistom!

5/5 - (2 votes)