Dlaczego powinieneś wybrać hosting SSD?

Dlaczego powinieneś wybrać hosting SSD?

Hosting to usługa, od której wiele zależy. Jeśli chcesz mieć stronę, która działa sprawnie i niezawodnie, warto dobrze zastanowić się, zanim wybierzesz daną usługę hostingową. Obecnie najbardziej pożądanym rozwiązaniem jest hosting SSD. Dlaczego powinieneś wybrać akurat hosting SSD? Podpowiadamy.

Hosting na dyskach SSD

Hosting SSD to usługa, która polega na udostępnianiu miejsca na serwerach wyposażonych w dyski SSD (Solid-State Drive). Są to dyski oparte na pamięci flash. Współcześnie trudno się z nimi nie spotkać. Wykorzystuje się je w pendrive’ach czy w bardzo popularnych kartach pamięci. W porównaniu do klasycznych dysków talerzowych (HDD) dyski SSD odznaczają się wyższą prędkością odczytu i zapisu danych. Są ponadto odporniejsze na wszelkie uszkodzenia. Nie mają ruchomych elementów, co sprawia, że trudniej w nich o awarię.

Wszystkie wymienione wyżej zalety przyczyniły się do tego, że dyski SSD zaczęły być chętnie wykorzystywane przez firmy świadczące usługi hostingowe. To proste: hosting SSD oferuje sprawniejsze działanie, czyli to, na czym najbardziej zależy większości osób korzystających z usług hostingowych.

Hosting SSD, czyli przede wszystkim szybkość

Nie jest tajemnicą, że warto mieć stronę, która działa szybko. Chodzi między innymi o komfort korzystania z niej z punktu widzenia potencjalnego użytkownika. Osoba odwiedzająca stronę, widząc, że ta ładuje się powoli, często zamiast czekać szuka innej strony, np. witryny innej firmy. W przypadku sklepów internetowych czy dostawców usług oznacza to straty, na co większość firm nie może sobie pozwolić. Kolejna sprawa to SEO: powolne strony nie są chętnie odwiedzane przez roboty Google. To z kolei odbija się na ich pozycjach w wyszukiwarce, a jak powszechnie wiadomo, wysokie pozycje w wyszukiwarce to podstawa – niezależnie od branży czy charakteru działalności.

Czas ładowania się strony zależy od wielu czynników. To m.in. technologia, w jakiej strona została wykonana, ale też serwer, a dokładniej prędkość jego działania. Powolny hosting może doprowadzić do tego, że strona będzie się wolno ładować, nawet jeśli od strony technicznej wszystko wygląda poprawnie. Hosting SSD to hosting z turbodoładowaniem. Dzięki temu, że w dyskach SSD zapis i odczyt przebiega błyskawicznie, a zadania wykonywane są jednocześnie, hosting SSD pozwala na znaczące przyspieszenie strony. W końcu chodzi o urządzenia (dyski), na których znajdują się bazy danych, pliki stron i inne newralgiczne elementy…

Hosting SSD w Rapid DC

W Rapid DC staramy się oferować usługi hostingowe bez kompromisów w kwestii jakości, dlatego też nowoczesny hosting SSD to u nas standard. Chcemy, by strony naszych klientów ładowały się szybko, a przy tym działały stabilnie, tak by wzbudzały zaufanie odwiedzających je osób. Komu możemy polecić hosting SSD? To rozwiązanie idealne dla wszelkiego rodzaju sklepów internetowych, blogów, słowem: dla wszystkich, dla których strona internetowa to filar prowadzonej działalności.

Jesteśmy elastyczni i oferujemy usługi hostingowe dopasowane do indywidualnych potrzeb. Możesz na nas liczyć niezależnie od skali biznesu, rodzaju działalności czy technologii, w jakiej działa strona. Korzyści jest oczywiście znacznie więcej. Certyfikat SSL Let’s encrypt w pakiecie czy autoinstalator aplikacji – oto przykładowe zalety naszej oferty. Postaw na wydajny i bezpieczny hosting z Rapid DC!

5/5 - (4 votes)