Dlaczego Twoja strona musi mieć certyfikat SSL?

Dlaczego Twoja strona musi mieć certyfikat SSL?

Certyfikat SSL to jedna z podstawowych usług, z jakimi można spotkać się, decydując się na stworzenie własnej strony internetowej. W przeciwieństwie do domeny i hostingu, bez których strona nie może funkcjonować, certyfikat SSL nie jest niezbędny, by strona wyświetlała się użytkownikom. Dlaczego wobec tego Twoja strona musi mieć certyfikat SSL? Jest wiele powodów, z których najważniejsze mają związek z bezpieczeństwem, widocznością w wyszukiwarkach i Twoim wizerunkiem.

Certyfikat SSL – co to jest?

Certyfikat SSL zapewnia ochronę stronom internetowym. To certyfikat bezpieczeństwa zabezpieczający transmisję poufnych danych w internecie (np. danych osobowych lub haseł) przed przechwyceniem przez nieuprawnione osoby. Strony, które posiadają certyfikat, uchodzą za bezpieczne i wzbudzające zaufanie, a informacja o tym, czy dana strona posiada certyfikat SSL, jest widoczna z poziomu przeglądarki.

Jakie strony powinny posiadać certyfikat SSL?

Każda strona, na której użytkownicy podają dane osobowe, powinna posiadać certyfikat SSL. Dotyczy to wszelkiego rodzaju sklepów internetowych, ale też portali czy blogów, które udostępniają opcję logowania. Z jednej strony chodzi o wizerunek strony i poczucie bezpieczeństwa jej użytkowników.

Dowiedz się jaki certyfikat SSL powinieneś wybrać.

Osoby widzące, że dana strona nie jest zabezpieczona, mogą opuścić ją w obawie przed kradzieżą danych. Zapewnienie bezpieczeństwa powinno zajmować wysokie miejsce w hierarchii obowiązków właścicieli stron. Zgodnie z obowiązującymi przepisami nawet nieumyślne udostępnienie danych osobowych może zostać bardzo surowo ukarane. Im lepiej zabezpieczona strona, tym mniejsze szanse, że dojdzie do próby przechwycenia poufnych danych.

Certyfikat SSL a widoczność w wyszukiwarkach

Certyfikat SSL nie jest bez znaczenia dla pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Z uwagi na fakt, że zabezpieczone nim strony są uznawane za wiarygodne, a roboty Google wysoko cenią bezpieczne i zaufane strony, posiadanie certyfikatu SSL można uznać za element strategii SEO i SEM. Jeśli zagadnienia te nie są Ci obce, a nie masz jeszcze certyfikatu SSL, warto o nim pomyśleć – najlepiej jak najprędzej.

Certyfikaty SSL to mocny punkt oferty Rapid DC. Skorzystaj z naszych usług i spraw, by Twoja strona była dobrze zabezpieczona, wzbudzała zaufanie i aby nic nie przeszkodziło jej w pięciu się w górę w wynikach wyszukiwania!

5/5 - (1 vote)