Korzyści z outsourcowania administracji serwerami

Korzyści z outsourcowania administracji serwerami

Outsourcing to przekazywaniu zadań firmie zewnętrznej w celu osiągnięcia określonych korzyści. Może to być redukcja kosztów, ale też dążenie do świadczenia usług na jak najwyższym poziomie lub możliwość skupienia się na podstawowej działalności firmy. Outsourcingowi podlega m.in. administracja serwerami. Przemawia za nią wiele korzyści. Postanowiliśmy zebrać najważniejsze zalety takiego rozwiązania.

Administracja serwerami, czyli kiedy postawić na outsourcing

Posiadanie własnych serwerów to dla wielu firm konieczność. Wielu przedsiębiorców inwestuje w serwery, by móc sprawniej i bezpieczniej prowadzić swój biznes. Administracja serwerami wymaga jednak specjalistycznej wiedzy, to z kolei pociąga za sobą konieczność stworzenia odpowiedniego zaplecza. Chodzi m.in. o zatrudnienie ekspertów lub odpowiednie przeszkolenie własnych pracowników.

Administracja serwerami to duża odpowiedzialność. Nieprawidłowe zabezpieczenie serwerów czy nawet brak aktualizacji mogą mieć poważne konsekwencje, o czym żaden przedsiębiorca nie chciałby przekonać się na własnej skórze.

Kiedy zatem postawić na outsourcing? Przede wszystkim wtedy, gdy zorganizowanie profesjonalnej obsługi serwerów jest dużym wyzwaniem i wymaga poniesienia znaczących nakładów czasowych i finansowych. Często tańszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest po prostu powierzenie administracji serwerami specjalistom, którzy mają doświadczenie i zajmują się tym na co dzień. Nie potrzebujesz administratorów na pełen etat? Jeśli tak – z pewnością warto postawić na outsourcing.

Bezpieczeństwo i dedykowane rozwiązania

Administracja serwerami wymaga wiedzy. Za powierzeniem jej firmie zewnętrznej, czyli za outsourcingiem, przemawiają przede wszystkim względy bezpieczeństwa. Ochrona przed atakami WAF czy DDoS to coś, czego w żadnym wypadku nie powinno się bagatelizować, ale korzyści wynikających z outsourcingu jest znacznie więcej. Nie bez znaczenia jest bieżące monitorowanie newralgicznych procesów.

W pełni profesjonalna administracja serwerami jest gwarancją błyskawicznego czasu reakcji w przypadku awarii lub jakichkolwiek nieprawidłowości. Do tego dochodzi regularne przeprowadzanie audytów i testów, pozwalających na wskazanie elementów, które mogą zostać poddane procesowi optymalizacji.

Administracja serwerami w Rapid DC

Firmom, które chcą mieć pewność, że ich serwery są w dobrych rękach, polecamy naszą usługę kompleksowej administracji serwerami. Powierzając nam opiekę nad serwerami swojej firmy, możesz spać spokojnie, jednocześnie oszczędzając czas i pieniądze. Jeśli chcesz rozliczać się w modelu miesięcznego abonamentu, otrzymasz co miesiąc pakiet godzin, monitoring, przestrzeń na kopie zapasowe i gwarantowany czas reakcji na awarię.

Chcesz skonfigurować wydajniejszy serwer, tak by przenieść na niego dane? Zależy Ci na poprawie bezpieczeństwa serwerów, a może potrzebujesz pomocy z instalacją certyfikatu SSL? Chętnie pomożemy. Sprawdź szeroką ofertę jednorazowych usług administracyjnych Rapid DC. Administracja serwerami? Z nami najlepiej!

5/5 - (2 votes)