Jak podłączyć się do bazy MySQL z poziomu PHP?

Jak podłączyć się do bazy MySQL z poziomu PHP?

MySQL to jedna z najczęściej używanych baz danych typu open source. Jej zalety to prostota obsługiwanych poleceń, a także współpraca z dużą liczbą języków programowania. MySQL jest wszechstronna, wydajna i wyróżnia się wciąż zwiększaną szybkością działania. Oferuje wsparcie dla protokołów SSL i obsługuje nawet milion zapytań na sekundę. 

Korzystając z naszego hostingu można tworzyć bazy danych MySQL za pomocą panelu sterowania, czyli Direct Admina. Jest to możliwe również w przypadku korzystania z cPanelu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na naszym blogu we wpisie Tworzenie baz danych na hostingu – co warto wiedzieć?

Obsługa z poziomu PHP 

Połączenie do bazy MySQL z poziomu PHP można przeprowadzić na kilka sposobów. Wiele osób korzysta np. z aplikacji MyAdmin, czyli administracyjnego panelu baz danych, przydatnego do nauki SQL. Za to do bazy danych podłącza się najczęściej m.in. za pomocą specjalnego programu klienckiego, np. MySQL-Front albo innego programu. 

W przypadku nawiązywania połączenia z bazą MySQL z poziomu funkcji języka PHP należy najpierw podłączyć się do serwera, później wybrać konkretną bazę, w której chcemy dokonać zmian (mysql_select_db („baza”)), potem możemy wysyłać zapytania (wydawać polecenia) z pomocą funkcji mysql_query („zapytanie_SQL”), a po zakończeniu pracy wpisać: mysql_close ($db). Jeżeli masz dodatkowe pytania na ten temat, zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.

5/5 - (3 votes)