Jak wybrać hosting pod Wordpress

Jak wybrać hosting pod WordPress

Postanowiłeś otworzyć sklep internetowy, by dotrzeć do możliwie jak największej grupy potencjalnych Klientów, oferując im wybrane usługi i/lub produkty? W obecnych czasach, coraz bardziej nastawionych na wirtualność, to bardzo dobry wybór, lecz musisz pamiętać, że do rozpoczęcia biznesu w formie online nie wystarczy jedynie pomysł na jego stworzenie. Będziesz bowiem potrzebować także narzędzi niezbędnych w przypadku każdego, kto decyduje się na działalność typu e-commerce. Na samym początku musisz więc pomyśleć m.in. nad tym, jaki hosting pod WordPressa wybrać spośród tych, które obecnie są udostępniane osobom prowadzącym sklepy internetowe i nie tylko. Powinien być on w jak największym stopniu dostosowany do Twoich potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych.

Czym jest hosting i WordPress? Podstawowe informacje

Wspomniany przez nas na wstępie hosting to nic innego, jak usługa polegająca na udostępnianiu zasobów danego serwera w Internecie. W jakim celu? Przede wszystkim po to, aby inni użytkownicy sieci mieli zagwarantowany bezproblemowy dostęp do zawartości określonej przestrzeni, czyli np. zasobów sklepu, który zamierzasz w przyszłości stworzyć. Jak zatem widzisz, bez hostingu ani rusz, więc nie należy wybierać go zbyt pochopnie. Tym bardziej że jego dostawców zdecydowanie nie brakuje, a każdy z nich kusi swoją ofertą. Co zatem należy wziąć pod uwagę, zastanawiając się, jaki hosting pod WordPress, czyli jeden z najbardziej znanych systemów zarządzania treścią w sieci, będzie najlepszy? Przejdźmy do meritum.

Na jakiego rodzaju hosting postawić? Gwarantujący bezproblemową obsługę WordPressa

Dla osób zainteresowanych tym, z jakiego hostingu pod WordPressa warto korzystać, podpowiadamy, że zdecydowana większość z nich bez problemu spełnia wymogi interesującego nas w tym miejscu systemu do tworzenia i modyfikacji treści w Internecie. Nie oznacza to jednak, że każdy pozwala swoim użytkownikom czynić to w ten sam sposób. W zasadzie każdy serwer ma swoje wady i zalety. Jedną z najważniejszych rzeczy jest jednak to, by w połączeniu z witryną Twojego sklepu współpracował w odpowiedni sposób, gwarantując przy tym wydajne działanie. Przed dokonaniem wyboru hostingu polecamy zatem poszukać informacji w Internecie na temat tego, jaką prędkość są w stanie zapewnić w połączeniu z WordPressem poszczególne serwery. Dobrym na to sposobem może być prześledzenie licznych rankingów dotyczących ich szybkości, łatwych do znalezienia na różnych stronach i uwzględniających wyniki uzyskane za pomocą specjalistycznych narzędzi.

Cena za korzystanie z serwera – o niej też nie warto zapominać podczas przeglądania ofert

Przygotowując się do zakupu hostingu, należy mieć z tyłu głowy również to, że jest on dostępny w różnych cenach, których wysokość zależy m.in. od wspomnianej już szybkości działania w parze z WordPressem, ale też innych czynników. Mamy tu na myśli np. jaką ilość przestrzeni do wykorzystania może zapewnić dany serwer, poziom bezpieczeństwa gromadzonych w nim danych czy stabilność. Pamiętaj przy tym, że poszczególni dostawcy często oferują hosting w bardzo atrakcyjnej cenie np. na pierwszy rok korzystania, po czym promocja mija, a opłaty znacznie wzrastają. Jeśli natomiast chodzi o to, z jakiego hostingu pod WordPress korzystać, by był on w stanie działać poprawnie o każdej porze i niezależnie od warunków internetowych, radzimy zwrócić uwagę na to, czy interesujący Cię serwer obsługujący takie technologie, jak. PHP czy MySQL. Pierwsza z wymienionych odpowiada bowiem za możliwość tworzenia stron internetowych w języku programowania charakterystycznym dla WordPressa. Druga natomiast umożliwia dostęp i swobodne zarządzanie bazami danych.

Pozostałe czynniki wymagające uwzględnienia przed wyborem hostingu pod WordPress

Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę, będąc zainteresowanym hostingiem pod WordPress? To, jaki sposób instalacji gwarantuje swoim użytkownikom. Oczywiście powinien być on maksymalnie uproszczony i możliwie jak najszybszy. Obecnie wiele serwerów spełnia ten warunek, ponieważ pozwala przystąpić do tej czynności z poziomu panelu obsługi, co znacznie skraca czas wymagany do ukończenia całego procesu, czyniąc go zarazem przystępnym nawet dla osób nieobeznanych szczególnie z zagadnieniami informatycznymi. Polecamy zatem sprawdzić, czy dostawcy interesującego Cię hostingu zadbali o to, by został on wyposażony w takie narzędzie, jak Installatron. Dla wielu osób istotne znaczenie ma również to, czy w razie jakichkolwiek problemów z wybranym przez nich serwerem będą mogli liczyć na wsparcie techniczne jego dostawcy, a jeśli tak, to czy skorzystanie z niego okaże się (bez)płatne. Spora ich część zainteresowana jest również tym, w jakiego typu dyski wyposażone zostały serwery oferowane przez wybrane firmy. Coraz częściej są to znacznie szybciej funkcjonujące modele SSD, choć nie brakuje również takich, które nadal wykorzystują dyski obsługujące starszą technologię HDD. Dobrze też wiedzieć, w którym kraju zlokalizowane są serwery danego dostawcy hostingu i czy nie są one narażone na uszkodzenie w wyniku np. ryzyka wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych, co mogłoby doprowadzić do utraty ważnych danych i uniemożliwić lub ewentualnie utrudnić dalsze korzystanie ze sklepu.

Mamy nadzieję, że już wiesz, czym kierować się przy wyborze hostingu pod WordPressa i na co zwrócić wówczas uwagę.