Jak założyć własne konto FTP w panelu Hostingodawcy?

Jak założyć własne konto FTP w panelu Hostingodawcy?

Serwer FTP (File Transfer Protocol) jest protokołem transmisji plików na linii klient-serwer, który – upraszczając – umożliwia nam dostęp do plików strony internetowej. Czasem niezbędny jest do tego klient FTP, czyli specjalny program służący do łączenia się z serwerem FTP, np. FileZilla lub WinSCP. W wielu przypadkach można też skorzystać bezpośrednio z gotowego panelu administracyjnego hostingodawcy. W ten sposób nie musimy instalować żadnej nowej aplikacji. Jedyna różnica pomiędzy klientem a panelem to zastosowany w nich interfejs określający miejsce zastosowania nowego połączenia.

Każdy hosting posiada swój własny host FTP i nazwę użytkownika. W ramach tej usługi można tworzyć również kolejnych, dodatkowych użytkowników, którzy będą mieli dostęp do całego serwera lub jego części.

Aby stworzyć konto FTP w DirectAdmin, wystarczy zalogować się panelu klienta, przejść do zakładki „Zarządzanie kontami”, a później wybrać „Zarządzanie FTP”. Później trzeba kliknąć przycisk „Utwórz konto FTP”, wpisać nazwę użytkownika FTP oraz hasło, wybrać poziom dostępu. Warto wspomnieć, że w panelu DirectAdmin możemy skorzystać z generatora haseł, jeżeli nie przyjdzie nam do głowy nic odpowiedniego. Później wybieramy „Typ konta FTP” z puli dostępnych opcji, a na końcu wybieramy przycisk „Utwórz”. W ten sposób uzyskamy dostęp do własnego FTP.

Logowanie do FTP wymaga podania takich informacji jak: adres serwera, czyli host FTP, hasło (pass), oraz login (nazwa użytkownika). Poszczególne dane znajdziemy w panelu administracyjnym serwera, albo w mailu przesłanym przez firmę hostingową, z której usług korzystamy.

1/5 - (2 votes)