Jaki system CMS dla strony firmowej?

Jaki system CMS dla strony firmowej?

Zarządzanie stroną firmową wymaga prostego w obsłudze, a jednocześnie przejrzystego systemu zarządzania treścią, czyli CMS. Intuicyjny panel administracyjny sprawia, iż każda osoba będzie w stanie poradzić sobie z jego obsługą bez znajomości programowania. Czynności najczęściej wykonywane na stronie firmowej to przede wszystkim redagowanie oraz publikowanie artykułów na blogu, publikowanie aktualności dotyczących działalności firmy oraz sprzedaż produktów. Jaki system CMS okaże się najlepszy w tym przypadku? Przedstawimy porównanie trzech najpopularniejszych systemów, do których zalicza się WordPress, Drupal oraz Joomla.

WordPress dla strony firmowej – prostota obsługi i personalizacja

WordPress początkowo był narzędziem wykorzystywanym do tworzenia blogów. Z czasem jego popularność stała się na tyle duża, że na jego bazie zaczęto tworzyć również strony firmowe oraz sklepy. Jak system sprawdza się w tym przypadku? WordPress jest świetnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na szybkim uruchomieniu strony i równie szybkim wypełnieniu jej treścią. Proces wrzucania kolejnych artykułów, informacji i postów jest bardzo prosty i wystarczy krótka chwila, aby pracownik opanował panel administracyjny. Co więcej, mnogość szablonów oraz wtyczek sprawia, że jesteśmy w stanie przygotować dokładnie taką stronę firmową, jaką sobie wymarzyliśmy, oczywiście w określonym wymiarze. WordPress pozwoli nam na stworzenie profesjonalnego wizerunku lub jeśli taki jest nasz cel – na pokazanie kreatywności oraz oryginalnego podejścia. Jeśli nie chcemy korzystać z jednego z darmowych szablonów, możliwe jest zaprojektowanie personalizowanego designu. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług projektanta stron internetowych. Podsumowując – WordPress sprawdza się jako CMS dla stron firmowych, gdzie regularnie mają pojawiać się nowe treści, gdzie funkcjonuje prosty i stosunkowo niewielki sklep internetowy oraz gdzie kładzie się nacisk na szybkie i łatwe zarządzanie systemem.

Joomla – system dla rozbudowanych stron

Joomla to system, który wyróżnia się większym stopniem skomplikowania niż WordPress, ale mniejszym niż Drupal. Wykorzystuje się go przy bardziej rozbudowanych projektach ze względu na znacznie większą bazę rozwiązań webowych oraz możliwość obsługi zaawansowanych mechanizmów. Na Joomli bardzo często bazują strony korporacyjne. Jest to świetna opcja, jeśli zależy nam na zaawansowanej rozbudowie strony, której nie da się przeprowadzić za pomocą dostępnych rozszerzeń. Dzięki temu projektanci zyskują sporo możliwości rozszerzania w wielu kierunkach. Pomimo wielu funkcjonalności zarządzanie treścią nie jest skomplikowane i z pewnością poradzi sobie z nim każda osoba. Podsumowując, Joomla jest dobrym wyborem dla osób, którym zależy na szerokich możliwościach rozbudowy.

Drupal – z myślą o rozwoju

Drupal jest najbardziej zaawansowaną opcją spośród trzech wymienionych systemów. To doskonałe rozwiązanie dla firm, którym zależy na zaawansowanej stronie internetowej oraz rozbudowanym sklepie zintegrowanym z innymi systemami. Drupal oferuje całe mnóstwo funkcji, zapewniając m.in. możliwość publikowania różnych typów postów wymagających różnych szablonów. System wyróżnia się także bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa, dlatego jest chętnie wybierany przez instytucje rządowe. Jeśli mamy w planach dynamiczny rozwój firmy opierającej swoją działalność na sprzedaży internetowej, Drupal zapewnia znacznie większe możliwości skalowalności. Warto zaznaczyć, że do jego obsługi nie jest wymagana wiedza programistyczna.

5/5 - (1 vote)