Najważniejsze cechy serwera dedykowanego

Najważniejsze cechy serwera dedykowanego

Serwer dedykowany to rozwiązanie oferujące najwyższą wydajność. W tym przypadku usługobiorca otrzymuje serwer na wyłączność. Oznacza to, że nie dzieli go z innymi użytkownikami, jak ma to miejsce np. w przypadku serwerów VPS. Serwer dedykowany oferuje najwyższe bezpieczeństwo, ale zanim się go wybierze, dobrze jest poznać najważniejsze cechy takiego serwera. Oto co warto o nim wiedzieć.

Serwer bez kompromisów

Serwer dedykowany to naturalny wybór dla osób, które wymagają więcej. Jeśli posiadasz duży sklep internetowy, portal o dużym ruchu lub stronę o wysokim priorytecie bezpieczeństwa, prawdopodobnie trudno o lepsze rozwiązanie. Serwer dedykowany to fizyczne urządzenie w ramach usługi oddawane klientowi na wyłączność. Nikt inny nie może z niego korzystać, a to oznacza, że taki klient otrzymuje pełne możliwości serwera. Przekłada się to na wydajność – nikt bowiem nie angażuje mocy obliczeniowej serwera ani dostępnej przestrzeni na dane. Wszystkie te aspekty sprawiają, że serwer dedykowany jest niezastąpiony tam, gdzie nie można pozwolić sobie na żadne kompromisy.

Serwer dedykowany daje większe możliwości również pod kątem konfiguracji, szczególnie w porównaniu z hostingiem współdzielonym, gdzie uprawnienia użytkownika są zwykle ograniczone. W przypadku serwera dedykowanego możemy instalować dowolne oprogramowanie i na bieżąco monitorować sprzęt. Elastyczność w zarządzaniu serwerem oznacza możliwość idealnego dopasowania go do swoich potrzeb.

Serwer dedykowany, czyli profesjonalne rozwiązanie

Serwer dedykowany to rozwiązanie profesjonalne. Umiejętnie korzystając z jego potencjału, można liczyć na absolutnie najwyższą kulturę pracy. Fakt, że jest to rozwiązanie profesjonalne, z drugiej strony wymaga fachowej wiedzy, o czym nie powinno się zapominać. Serwer dedykowany musi być administrowany w fachowy sposób. Często wiąże się to z koniecznością zatrudnienia osoby odpowiedzialnej za administrowanie nim lub skorzystaniem z usług zewnętrznej firmy.

Zależy Ci na najwyższej jakości serwerze dedykowanym? Sprawdź ofertę Rapid DC. Zasoby skrojone na miarę, dostęp do konsoli zdalnego zarządzania IPMI 2.0, a przede wszystkim wsparcie doświadczonych specjalistów, na których zawsze możesz polegać – to kluczowe zalety oferty Rapid DC.

5/5 - (3 votes)