Płatny certyfikat SSL – jakie są jego realne zalety?

Płatny certyfikat SSL – jakie są jego realne zalety?

Często wiele uwagi poświęcasz temu, aby dodać jak najwięcej pożądanych przez klientów produktów do swojego sklepu internetowego czy stworzyć atrakcyjne wizualnie grafiki lub ciekawe treści. To wszystko jest ważne, ale nie możesz zapomnieć o dbałości o bezpieczeństwo swojej witryny oraz danych użytkowników. To może Ci zapewnić wykorzystanie płatnego certyfikatu SSL. Dzięki temu zyskasz wiele korzyści, z których być może nie zdajesz sobie sprawy.

Zaufanie użytkownika do strony

Internet daje mnóstwo możliwości, ale trzeba również uważać na potencjalne niebezpieczeństwa, które mogą na nas czyhać w sieci. Wiele osób jest bardzo ostrożnych, a jednym z elementów tej świadomości jest weryfikacja bezpieczeństwa witryny, rozumiana właśnie poprzez posiadanie płatnego certyfikatu SSL. Sporo użytkowników, gdy wejdzie na stronę, która takiej opcji nie ma, natychmiast ją opuszcza i szuka wśród konkurencji bezpiecznych możliwości. Pośrednio wpływa to również na zwiększenie Twoich wyników sprzedaży, gdyż większe zaufanie, to więcej korzystających z witryny klientów, czy większe zyski z Twojego biznesu.

Warto również wspomnieć o tym, że certyfikaty SSL są uważane aktualnie za najwyższy możliwy standard zabezpieczeń, przede wszystkim ze względu na swoją niezawodność. Już większość z najczęściej odwiedzanych stron w internecie korzysta właśnie z tego systemu. Co więcej, od kilku lat Google wyświetla informację użytkownikowi wtedy, gdy wejdzie na stronę, która nie ma takiego zabezpieczenia, ostrzegając przed potencjalnym niebezpieczeństwem.

Pozytywny wpływ na SEO

Posiadanie płatnego certyfikatu SSL może być nie tylko bardzo korzystnie odbierane przez samych użytkowników. Także algorytmy Google wyżej oceniają strony, które są wyposażone w takie zabezpieczenia. Dzięki temu można osiągnąć wyższą pozycję rankingową w naturalnych wynikach wyszukiwania, co w konsekwencji również przekłada się na większe zainteresowanie odbiorców, którzy łatwiej trafią na Twoją stronę internetową.

Płatny certyfikat SSL – zabezpieczenie przed phishingiem

Jednym z największych zagrożeń dla użytkowników internetu jest phishing, czyli próba wyłudzenia danych poprzez podszywanie się pod daną stronę internetową. Zabezpieczeniem przed takim zjawiskiem jest właśnie wykorzystanie płatnego certyfikatu SSL, który będzie stanowił potwierdzenie, że użytkownik ma do czynienia z właściwą witryną. Dzięki temu trudniej będzie oszustom wykraść wrażliwe dane, takie jak loginy, hasła czy dane kart kredytowych, na których im najczęściej zależy.

Stosunkowo niskie koszty

Płatny certyfikat SSL jest pewnym kosztem, który trzeba ponieść, jednak jego posiadanie nie jest wysoką ceną, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę korzyści, które można w ten sposób uzyskać. W najbardziej rozbudowanej wersji takie zabezpieczenie to koszt w okolicach 500 zł rocznie. Nie jest to spory wydatek dla sklepu internetowego, który może takie pieniądze zarobić niekiedy na jednym zamówieniu, jednym przekonanym do siebie kliencie. Szczególnie wymierne mogą okazać się wyniki sprzedaży, które bezpośrednio dadzą czysty zysk z takiej inwestycji.